Protezy zębowe – stałe czy ruchome?

Kiedy człowiek decyduje się na protezę ruchomą musi nauczyć się całkowicie nowych przyzwyczajeń, które stają się jego rutyną. Implanty Tarnowskie Góry stomatologiczne nie wymaga żadnej pracy, jednakże o tym w dalszej części. Wyjmowane protezy zębowe wymagają bezustannego czyszczenia ich, po każdym posiłku, najmniejszej przekąsce, a oprócz tego, kiedy proteza zostaje wyjmowana na całą noc, musi być ona umieszczona w szklance wypełnionej roztworem przeznaczonym do czyszczenia.

Oprócz tego, niezbędne jest używanie odpowiedniego kleju, który daje możliwość na przytwierdzenie szczęki do podniebienia. Kiedy osoba użytkuje sztuczną szczękę, stomatolog musi dokonać przeglądu jamy ustnej minimum raz na pół roku. Istnieje możliwość na pojawienie się odleżyn oraz miejscowych infekcji wywołanych bakteriami oraz grzybami. Implanty zębów są alternatywą dla ruchomej protezy. Można sięgnąć po tytanowe implanty bądź cyrkonowe implanty, a różnią się one materiałem z których zostały wykonane oraz kolorem i ceną.

Implanty w Tarnowskich Górach

Proteza na implantach wymaga jednorazowej inwestycji, która jednak zapewnia maksymalny komfort użytkowania, dlaczego w ostateczności okazuje się ona tanio dostępna. Implanty stomatologiczne zapewniają przede wszystkim komfort, czyli nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych czynności, a jedynie myć zęby, nie wyjmuje się ich, więc od rana do wieczora, a nawet w ciągu nocy można bez problemów mówić, śmiać się oraz żuć. Nie ma już dłużej obowiązku krojenia zarówno owoców, jak i warzyw, a także innych pokarmów, aby możliwe było ich pogryzienie, jak ma to miejsce w przypadku protezy ruchomej.

Stomatolog Tarnowskie Góry na nfz

Właściciel implantów zębowych czuje smak każdej potrawy oraz napoju, gdyż sztuczka szczęka zasłania podniebienie. Naturalny wygląd zębów oraz wymienione powyżej korzyści powinny przekonać każdą osobę do zainwestowania w stałą protezę. Miejmy nadzieję, że z biegiem lat, kiedy metoda ta zyska coraz to większą popularność, na zabieg nie trzeba będzie wydawać tak znacznych pieniędzy, albo będzie możliwe otrzymanie dofinansowania z państwa.